-
Events
- IN FINNISH: Ideanin Senior Strategist Kalle Snellman Forum Viriumin "Mobiiliekosysteemi tänään ja huomenna" seminaarin keynote-puhujana 27.4.
April 13, 2012
- IN FINNISH: Mikko-Pekka Hanski luennoi Asiakkuus 2012- huipputapahtumassa 19.4. Helsingissä
March 16, 2012
- IN FINNISH: Mikko-Pekka Hanski esteettömyys avoimessa ympäristössä -seminaarin puheenjohtajana
September 22, 2011
- Idean has a strong contribution in MEX, the leading mobile user experience event held in London 4th and 5th May
May 3, 2011
- Risto Lähdesmäki as a panelist in Mobile World Congress
February 16, 2011
- IN FINNISH: Risto Lähdesmäki ja Kalle Snellman esiintyvät Digimediapäivä 2010 -seminaarissa
October 20, 2010
- IN FINNISH: Mikko-Pekka Hanski esiintyy vaikutusvaltaisessa Boardmanin seminaarissa
May 18, 2010
- Mikko-Pekka Hanski speaks on media industry strategies at a major industry forum
May 3, 2010
- IN FINNISH: Idean kertoo Onnisen ja Bilotin kanssa kuinka SAP:sta saadaan helppokäyttöinen
March 3, 2010
- IN FINNISH: Huippuseminaari Finlandia-talossa keskiviikkona 10.3.2010: Joe Pine ja Idean paljastavat digipalveluiden menestystekijät
February 17, 2010
- IN FINNISH: Ideanin Senior Strategist Kalle Snellman Forum Viriumin "Mobiiliekosysteemi tänään ja huomenna" seminaarin keynote-puhujana 27.4.
IN FINNISH: Mikko-Pekka Hanski esteettömyys avoimessa ympäristössä -seminaarin puheenjohtajana
Thursday, September 22, 2011
Liikenne- ja viestintäministeriö järjestää seminaarin Finlandia-talossa 13.10 klo 10-14, jonka ajatuksena on tuoda kolme ajankohtaista kehittämisteemaa yhteen. Digitaalisten palvelujen käytettävyys ja esteettömyys sekä tiedon avoimuus nousevat nyt vahvasti esiin niin hallitusohjelmassa kuin eri alojen hankkeissa ja keskusteluissa.
Tilaisuuden tavoitteena on tiedon jakamisen lisäksi innostaa uusien toimintamallien ja menetelmien käyttöön. Seminaarissa haetaan näkymiä avoimen tiedon, esteettömyyden ja muotoilun mahdollisuuksiin tuottaa parempia ratkaisuja erityisesti digitaalisten palvelujen suunnittelussa.
Ideanin Mikko-Pekka Hanski toimii tapahtuman puheenjohtaja.
